WOLONTARIAT CZYLI JAK OLA KOWALIK POMAGA INNYM.

Ola pracuje w szkolnym wolontariacie już drugi rok. Jest bardzo zaangażowana w to co robi.

wolontariat

Uczestniczyła do tej pory (przed pandemią) we wszystkich koncertach charytatywnych dla potrzebujących. Grała w przedstawieniach teatralnych, śpiewała, zbierała pieniążki, żywność, zabawki oraz udzielała się na warsztatach organizowanych dla wolontariuszy. Ma dobre serce skore do pomocy. Praca w szkolnym wolontariacie jest dla Niej ważna i daje poczucie ogromnej satysfakcji. Nikomu nie odmawia pomocy. Cały czas dopytuje się gdzie i jak może pomóc. Tak sama pisze na ten temat:

„Pomoc potrzebującym jest bardzo ważna dla mojej rodziny. Co miesiąc razem z mamą pomagamy komuś kto tej pomocy potrzebuje - czasem jest to wsparcie finansowe np. wysyłamy pieniądze poprzez zbiórki, czasem zbieramy żywność i ubrania czy zabawki. Co roku angażuje się w zbiórkę dla WOŚP. W tym roku w wirtualnej puszce udało mi się zebrać prawie 2000zl. W listopadzie, razem z moją rodziną i przyjaciółmi przygotowaliśmy kilka paczek dla Fundacji Daj Herbatę, która pomaga bezdomnym. Udało nam się zebrać sporo jedzenia, ubrań, a także kosmetyków i maseczek ochronnych. W grudniu jak co roku wspierałam Szlachetną Paczkę. 2 lata temu zorganizowałam zbiórkę dla zwierzaków ze schroniska. Udało mi się zebrać spora ilość karmy i akcesoriów dla zwierząt oraz trochę gotówki, które przekazałam Schronisku w Józefowie.
W tym roku planuje aktywny udział wolontaryjny w moim klubie kolarskim (Warszawski Klub Kolarski). Klub jest organizatorem zawodów Puchar Mazowsza w konkurencji cross country MTB. Jeździmy wtedy w lasach po wyznaczonych trasach i się ścigamy. Aby zawody były nie tylko miłe dla oka kibiców ale także bezpieczne - musimy wytyczyć trasy, oznakować je specjalnymi taśmami, ważne jest też dopilnowanie by powstały kosze na śmieci w wyznaczonych miejscach. Nasi trenerzy dbają o wytyczenie trasy, ale my jako młodzież i zawodnicy zajmiemy się otaśmowaniem tras przed zawodami, a następnie sprzątnięciem taśm po zawodach i dopilnowaniem czy żadne śmieci nie zostały w lesie. To sporo pracy ale uczy odpowiedzialności a także daje dużo radości. W końcu możemy wtedy być z przyjaciółmi z drużyny :) cieszę się że mojemu trenerowi wspólnie z nadleśnictwem udało się wytyczyć dwie fajne trasy XC MTB w Legionowie i Jabłonnie dzięki czemu mam gdzie trenować.”
Pomagajmy! Bo warto pomagać!

Autorki: Aleksandra Kowalik (kl. 6a) i Joanna Rogala – opiekunka szkolnego wolontariatu.