wolontariat

WIELKANOCNY STÓŁ 2019 - AKCJA CHARYTATYWNA W NASZEJ SZKOLE

Chcemy Im pomóc, miło i syto spędzić te Święta oraz przekazać dary w postaci paczek żywnościowych. I Wy możecie ich obdarować za naszym pośrednictwem.
Ogłaszamy zbiórkę żywności dla 10 rodzin z terenu Powiatu Legionowskiego. Termin zbiórki: 25 marca 2019r do 17 kwietnia 2019r włącznie.
Najbardziej pożądane są produkty z długimi terminami przydatności, jak np. mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie, słodycze.
Pamiętajcie, że każda, choćby najmniejsza pomoc ma znaczenie.
Przyłączcie się, prosimy o wsparcie!

SALEZJAŃSCY WOLONTARIUSZE ZAWSZE GOTOWI DO POMOCY!

Po informacji, którą otrzymałam od p. Beaty Ostrowskiej z POMAGAMY LEGIONOWO i prośbie o pilną pomoc uruchomiłam akcję pomocową w naszej szkole. W ciągu dwóch dni nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili sporą ilość żywności dla tej rodziny za co Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ. To piękny gest! I nawet jeden z rodziców naszych dzieci napisał list do p. Marty ze słowami otuchy i wsparcia.

ZAPROSZENIE DO ODWIEDZANIA NOWEJ SZKOLNEJ WITRYNY - WOLONTARIAT

Zapraszam do odwiedzania nowej witryny poświęconej pracy naszego Salezjańskiego Wolontariatu na przestrzeni ostatnich 2 lat. Młodzież jest bardzo aktywna społecznie. Witryna będzie cały czas aktualizowana.

Salezjański Wolontariat jest ważnym elementem, niezwykle cennym i istotnym w procesie prewencji przebywającej tu młodzieży. Praca wolontariuszy oprócz pomocy niesie ze sobą naukę wrażliwości i tolerancji wobec innych, uczy otwartości i szacunku do drugiego człowieka.

XII KONCERT CHARYTATYWNY PT. „DOBRO JEST DOBRE – KOLĘDY DO NIEBA” - BARDZO DZIĘKUJEMY PAŃSTWU ZA TAK LICZNE PRZYBYCIE!

Tak też było w grudniu 2019 r. Jak mówi Wiktoria Rurka - tegoroczna maturzystka: „Wszyscy angażujemy się w działalność charytatywną, ponieważ chcemy zwrócić uwagę na istotne problemy, których społeczeństwo nie jest do końca świadome”. Na pewno uczniowie nie robią tego z pobudek egoistycznych, chęci zysków czy własnych interesów, ich działalność wynika jedynie z szczerej chęci niesienia pomocy bliźniemu.

NASZ SALEZJAŃSKI WOLONTARIAT I GORĄCE SERCA W LEGIONOWIE - AKCJA CHARYTATYWNA

Od 9 września 2019 r odbywa się w naszej szkole zbiórka nakrętek dla Ani, 8 letniej mieszkanki Legionowa. Zbiórkę prowadzi na terenie Legionowa oraz całego powiatu, w imieniu dziewczynki i jej rodziców Pan Dariusz Grodecki - Wolontariusz. Każda nawet najmniejsza pomoc jest mile widziana. Dziękuję Uczniom i Rodzicom za hurtowe ilości zakrętek już dostarczonych. Zachęcam do przynoszenia plastikowych nakrętek jeszcze w większej ilości. Za każde najmniejsze dobro serdecznie dziękujemy.
Naprawdę warto pomagać!

SZANOWNI RODZICE, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE...

Poznajcie jego historię i zagłosujcie!

30-latek z podwarszawskiego Legionowa. Jego czterokończynowy paraliż jest skutkiem rdzeniowego zaniku mięśni typu 1 (SMA1). Był najlepszym absolwentem swojego liceum, w 2006 r. osiągnął najwyższą średnią w powiecie. Znany jest w Legionowie z zainteresowania sprawami społecznymi, a także z aktywności i ciekawych pomysłów. Był wolontariuszem Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legionowo, obecnie jest tam Pełnomocnikiem ds. Osób Niepełnosprawnych.

DZIĘKUJĄC WOLONTARIUSZOM Z KLASY 3ASLO I WCHODZĄC W MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC ALTERNATYWNYCH I WSPOMAGAJĄCYCH METOD KOMUNIKACJI „PRZEZ ŻYCIE Z AAC”

18 października 2019r. zorganizowaliśmy wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Na terenie ogrodu nauczyciele z Przedszkola Specjalnego przy pomocy wolontariuszy z klasy 3A Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką wychowawcy p. Joanny Rogali zorganizowali grę terenową.