Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Legionowie

Hasłem tegorocznej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było „ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

20.112023_Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Przygotowania do akcji rozpoczęliśmy od powtarzania tabliczki mnożenia – brali w tym udział uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. W końcu przyszedł czas na weryfikację wiedzy.

W klasie trzeciej uczennice z klasy 7 wraz z wychowawcą klasy przeprowadzili egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia i po jego pozytywnym zaliczeniu uczniowie otrzymali certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz słodki dodatek w postaci cukierka. Następnie trzecioklasiści wykorzystywali tabliczkę mnożenia w grze „Mnożenie kości”.

Uczniowie klas 4 – 8 podczas lekcji pracowali w grupach wykorzystując tabliczkę mnożenia w grach dydaktycznych dostosowanych do wieku uczniów. Na przerwach międzylekcyjnych trzy patrole egzaminacyjne składające się z uczniów klas 7 i 8 przepytywali kolegów i koleżanki jak również nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców uczniów obecnych na terenie placówki. Nie obyło się bez stresu, niektórzy musieli próbować ponownie zdawać egzamin z tabliczki na kolejnych przerwach, gdyż w odpowiedzi na 5 wylosowanych przykładów mnożenia lub dzielenia, nie można było popełnić żadnej pomyłki.


Otrzymany na koniec certyfikat i słodkie co nieco wynagrodziły poniesiony wysiłek. Uczniowie byli mile zaskoczeni, jak doskonale tabliczkę znają nauczyciele (i to nie tylko matematyki) oraz pracownicy szkoły i rodzice oraz dziadkowie uczniów. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy tablicy przygotowanej na to wspaniałe wydarzenie.

 W tym roku w akcji wzięło udział 7240 szkół z całego świata. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej akcji edukacyjnej, bo zabawa była na 51 * 2 😊