TYDZIEŃ MISYJNY

W dniach 23.10 - 27.10 w naszej szkole odbył się Tydzień Misyjny. Siostry Misjonarki św. Rodziny, które odwiedziły naszą szkołę, podzieliły się swoimi fascynującymi historiami z pracy misyjnej na całym świecie. Odwiedziła nas s. Kryspina, s. Leontyna i s. Gabriela.

To tygodniowe spotkanie było wyjątkową okazją dla uczniów, aby poznać tajniki misji i zrozumieć, jakie wyzwania stoją przed misjonarzami, którzy poświęcają swoje życie na rzecz innych. Siostry opowiedziały nam o swojej pracy w różnych częściach świata: Białorusi i Boliwii , gdzie niosą pomoc, wsparcie i miłość potrzebującym. Ich relacje, fotografie z misji i przedmioty przywiezione z misji zainspirowały nas do refleksji nad wartością pomagania i wspierania innych.

Podczas tego tygodnia odbyło się wiele ciekawych wydarzeń, takich jak: kiermasz ciast, promocja kalendarza misyjnego na nadchodzący rok, przygotowanie gazetki ściennej które pozwoliły na zaangażowanie uczniów. Braliśmy także udział w realizacji projektu Misyjnego Ośrodka w Warszawie - Projekt 772 - Posiłek dla Wenezueli. Każdy z nas miał okazję wesprzeć jakąś jedną konkretną osobę,  spośród dziewcząt z internatu lub przychodzących do Oratorium, której imię i nazwisko wylosował. W Puerto Ayacucho siostry Salezjanki potrzebują przede wszystkim naszej modlitwy i wylosowane osoby pragniemy otoczyć naszą duchową opieką. Wraz z losowaniem, do szkatułki wrzucaliśmy dobrowolne ofiary przeznaczone na wyżywienie naszych rówieśników.

Ten czas był nie tylko czasem edukacji, ale także inspiracją do działania. Dzięki siostrom Misjonarkom św. Rodziny dowiedzieliśmy się, że każdy z nas może mieć wpływ na świat poprzez drobne gesty miłości i wsparcia. To była lekcja, której na pewno nie zapomnimy i która pobudziła nas do działania na rzecz innych, zarówno w naszej wspólnocie szkolnej, a może i lokalnej.