ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

13 października w ramach szkolnego świętowania Dnia Edukacji Narodowej najmłodsi uczniowie przeżywali swój wielki dzień. Podczas Mszy Św.  wraz z innymi uczniami, którzy dołączyli w tym roku do naszej szkolnej społeczności, złożyli uroczyste ślubowanie: ...

...,,Ślubuję być dobrym Polakiem, chrześcijaninem i uczciwym obywatelem. Ślubuję dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Uczyć się w salezjańskiej szkole, kochać Boga i Ojczyznę, dla nich pracować. Ślubuję być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz mojej Ojczyźnie - Polsce." Ślubujemy!- powtórzyli zgodnie.

Uczniowie klasy 1a  przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Swoje umiejętności zaprezentowali w czasie występu w szkole, pięknie śpiewając, mówiąc o przyjaźni, koleżeństwie i potrzebie edukacji. 

Ksiądz dyrektor Krzysztof Pawlukowski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej” – powtarzał  ks. dyrektor, dotykając ołówkiem  ramion uczniów. Również rodzice stanęli na wysokości zadania umilając swoim pociechom świętowanie. Przybyli w licznym gronie oraz zorganizowali „słodkie” przyjęcie.

Tego dnia pamiętaliśmy o naszych nauczycielach, którym złożyliśmy życzenia, dziękując za trud pracy wkładanej w nauczanie dzieci i młodzieży i przypomnieliśmy sobie historię utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Pani Anna Przybyłkowska przypomniała nam o tym, że rok 2023 jest dla polskiej edukacji oraz całego środowiska oświatowego szczególnie istotny. 14 października minęło 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Zdjęcia dzięki uprzejmości pana Bartosza Migdy. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego wydarzenia,

wychowawczyni Ia - p. Anna Majewska