Puchar zwycięzców i Złoto Ministranckiego Turnieju Piłki Halowej

14 października w Żyrardowie odbył się Ministrancki Turniej Piłki Halowej.

14.10.2023_FutSal_Żyrardów_Ministranci

Tego dnia do Żyrardowa przybyli ministranci ze szkół z Czerwińska, Ełku, Głoskowa, Kutna-Woźniakowa, Łodzi, Suwałk i Żyrardowa. Naszą szkołę reprezentowali ministranci z klas III - VIII wraz z opiekunami ks. Robertem, p. Agnieszką Filipowicz i absolwentką naszego liceum Julią Zychnowską. Nasza drużyna w składzie: Oliwier, Augustyn, Jacek, Tomek, Mateusz, Janek, Ryszard, Antoni, Benedykt, Maciek, Janek i Kuba wyruszyła z Legionowa z nadzieją, że zagra jak najlepsze mecze. 

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Eucharystii w kościele pw. św. Cyryla i Metodego. 70 ministrantów z Inspektorii Warszawskiej, pod czujnym okiem swoich opiekunów i trenerów, udowodniło, że są zdolni nie tylko przy ołtarzu, ale również na boisku. Ich umiejętności piłkarskie jak i zgranie zespołów były imponujące.

Nasza drużyna nie przegrała żadnego meczu. Chłopcy grali z ogromną determinacją, mogli na siebie liczyć - byliśmy ZESPOŁEM, co przełożyło się na sukces. WYGRALIŚMY zdobywając w swojej kategorii wiekowej  I MIEJSCE!

Nasze zwycięstwo to nie tylko dowód na to, że sport może łączyć i inspirować młodych ludzi, ale także dowód na to, że zaangażowanie i praca drużyny mogą prowadzić do sukcesów. Ministranci udowodnili, że mogą łączyć swoje pasje i zobowiązania w jedną harmonijną całość.

Gratulujemy naszym ministrantom za  zwycięstwo i pozytywne emocje jakie nam wszystkim tego dnia towarzyszyły. BRAWO!