"KANDYDATKI"

"Nasz pokaz podczas tegorocznego PIT był pokazem przedpremierowym, premiera miała nastąpić w naszej Szkole pod koniec marca. Niestety życie napisało nam wszystkim inny scenariusz i nie jest to bynajmniej komedia"- pisze Kinga Kornacka 

http://salezjanieminsk.pl/pl/galerie/pit-2020-dzien-ii

W dniach od 6 do 8 marca, w Mińsku Mazowieckim, odbył się Przegląd Inicjatyw Teatralnych. Wystąpił na nim nasz szkolny teatr ,,PoProstu” – wystawiliśmy sztukę pt. ,,Kandydatki” w reżyserii  p. Patryka Pawlaka.

W piątek Przegląd otworzył teatr ,,Do Trzech Razy Sztuka” z Mińska Mazowieckiego spektaklem pt. ,,Wesele’’ Następnie swoją sztukę, zatytułowaną ,,Chodź ze mną”, wystawił teatr Plaudite z Sokołowa Podlaskiego. Potem obejrzeliśmy spektakl Teatru Beznazwy z Łodzi ,,To tylko zabawa”. Na koniec swój spektakl w języku angielskim zatytułowany ,,Dr. Sooney’s medicine” wystawił teatr Winnica z Oświęcimia. Po wieczornym słówku i modlitwie mieliśmy czas, aby zapoznać się z osobami z różnych grup działających w szkołach i dziełach Salezjańskich.

Sobotę rozpoczęliśmy od warsztatów  teatralnych. Zajęcia z retrospekcji, emisji głosu, scenografii, ruchu scenicznego i improwizacji były dla nas okazją do nauczenia się wielu ciekawych i praktycznych umiejętności. Uczestniczyliśmy również w sesji zdjęciowej. Tego dnia pokazy rozpoczęła grupa teatralna z Oratorium Dominiczek z Bydgoszczy spektaklem ,,Jasne światło”, następnie swoją sztukę pt. ,,Nie porzucaj nadziei’’ wystawił teatr Winnica z Oświęcimia. Potem przyszła kolej na wystawienie naszego komediowego spektaklu zatytułowanego  ,,Kandydatki”.  Cel został osiągnięty - udało nam się naprawdę rozbawić publiczność. Jako kolejny wystąpił teatr TAW z Ostródy z przedstawieniem ,, Jak jest?”. Następnie swoją sztukę ,,Kwidam” wystawił teatr Beznazwy z Łodzi.

Tegoroczny PIT z pewnością na długo zapamiętamy. Był on świetną okazją do obejrzenia rozmaitych spektakli, wystawienia przed publicznością swojej sztuki oraz nawiązania nowych znajomości.

Nasz pokaz był pokazem przedpremierowym, premiera miała nastąpić w naszej Szkole pod koniec marca. Niestety życie napisało nam wszystkim inny scenariusz i nie jest to bynajmniej komedia. Wciąż mamy jednak nadzieję, że to tylko kwestia czasu i pewnego dnia zaprosimy szkolną społeczność do wspólnej zabawy. Na to CZEKAMY!

autor: Kinga Kornacka

 

Reportaż z PIT obejrzycie na kanale YOUTUBE, link poniżej: 

Przegląd Inicjatyw Teatralnych 2020. Reportaż.

Relację z wydarzenia można przeczytać TU:

"ALE BOSCO"

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA I POCZYTANIA! WARTO!