Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku

Drodzy Państwo, Dobrodzieje i Sympatycy,

W 2023 roku za sprawą przepisów Polskiego Ładu podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, jak miało to miejsce dotychczas, lecz 1,5%.
Będzie to miało zastosowanie już do rocznych rozliczeń podatku PIT za 2022 rok.

Dlatego zwracamy się z prośbą i zachęcamy do przekazania 1,5% PODATKU ZA ROK 2022 na cele edukacyjne dla naszych szkół salezjańskich w Legionowie.

W arkuszu PIT wpisujemy:

FUNDACJA NAUKI I WYCHOWANIA
KRS 0000070179

Cel szczegółowy 1,5 % dopisujemy:

SZKOŁY SALEZJAŃSKIE W LEGIONOWIE

 

Na co przeznaczyliśmy środki z 1% w ostatnich latach?

Na co tym razem 1 % podatku? - na lektury i bezpieczniejszą sieć…

Jest nam znowu bardzo miło podzielić się radosną informacją, że z tytułu  1 procenta podatku dochodowego za rok 2020, na cele statutowe naszych szkół salezjańskich w Legionowie otrzymaliśmy kwotę 3700 zł. Cieszy nas, że w tej wspólnocie DOBRODZIEJÓW są liczni Rodzice naszych uczniów, nasi Nauczyciele i Pracownicy Administracji oraz Sympatycy dzieł wychowawczych św. Jana Bosko, których często nawet nie znamy, ale bardzo cenimy ich gest.

Tym razem środki przeznaczyliśmy na zakup dużej liczby lektur do naszej biblioteki oraz wymaganego w szkołach programu do filtrowania treści internetowych i zarządzania pracowniami komputerowymi przez kolejne 2 lata dla 40 stanowisk – OpiekunWEB.

Zakupione książki

 

Zakupione książki

 

Mając świadomość, jak wiele organizacji pożytku publicznego prosi dziś o wsparcie ich działalności, tym bardziej dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o nas. Ze szczególnym podziękowaniem zwracamy się do osób przekazujących już po raz kolejny 1% podatku na potrzeby naszych szkół. Państwa życzliwość i ofiarność sprawia, że lista szkolnych zakupów pozyskanych w ten sposób stała się dłuższa i ufamy, że za rok znowu się powiększy.

Dlatego zwracamy się z prośbą i zachęcamy do przekazania  1 % PODATKU ZA ROK 2021 również dla szkół salezjańskich w Legionowie.

W arkuszu wpisujemy:

FUNDACJA NAUKI I WYCHOWANIA
KRS 0000070179

Cel szczegółowy  1%, dopisujemy:

SZKOŁY SALEZJAŃSKIE W LEGIONOWIE

 

Drodzy Państwo, Dobrodzieje i Sympatycy,

oczywiście powyższa forma pomocy (z 1 %) nie jest jedyną, której doświadczamy. Przy tej okazji dziękujemy za wszelkie inne wsparcie jakie trafia do szkoły, do poszczególnych klas od Rodziców i sponsorów. Tych potrzeb nie brakuje. Jeśli ktoś mógłby i chciałby pomóc szkole, to wśród najważniejszych spraw jest zakup mebli do świetlicy i przeorganizowanie pokoju pedagoga i psychologa (remont pomieszczenia, meble).

Nasz założyciel św. Jan Bosko kierował się w życiu zasadą jasnego komunikowania potrzeb z myślą o dzieciach i młodzieży, bo odkrywał, że jest dużo ludzi, którzy chcieliby zrobić coś dobrego dla młodego pokolenia. On ich spotykał, im to mówił, aby po jakimś czasie i oni dołączyli do grona Dobrodziejów i Sympatyków jego dzieł na rzecz wychowania.

Osoby chętne mogą dokonywać wpłat na te cele (świetlica, gabinet pedagogiczno-psychologiczny) na konto szkolne:

BNP PARIBAS:  59 1600 1462 1848 5867 3000 0002

Jak zwykle, z góry dziękujemy za wszelką pomoc i modlimy się za osoby wspierające nasze szkoły.

                                                                                                                       - ks. Krzysztof Pawlukowski SDB

 

I tym razem się udało…

Z radością informujemy, że dzięki Państwa życzliwości i hojności uzyskaliśmy z tytułu 1 procenta podatku dochodowego, kwotę 6018,90 zł na cele statutowe naszych szkół salezjańskich w Legionowie. Podobnie jak w ostatnich latach, teraz za te fundusze kupiliśmy: 

a)  Zestaw szkolny "SZACHOWA KLASA": 15 x szachy plastikowe z szachownicą + 1 tablica demonstracyjna;

Zestaw szachowy "SZACHOWA KLASA"

 

Zestaw szachowy

 

b)  20 foteli biurowych do pracowni informatycznej.

20 foteli biurowych do pracowni informatycznej

 

Fotele do pracowni informatycznej

 

Fotele do pracowni informatycznej

 

Zakupiony, nowy fotel

 

Dziękujemy wszystkim, którzy rozliczając podatek dochodowy za rok 2019, przyczynili się do zakupu tak znaczącego wyposażenia naszych sal lekcyjnych. Z pewnością nasi uczniowie będą chętnie z tego korzystali. 
Jest nam bardzo miło, że Państwo wciąż o nas pamiętają i w taki sposób wspierają. Szczególną wdzięczność kierujemy wobec tych, którzy już kolejny rok z rządu wpisali się na listę takich dobrodziejów, aby nasza szkoła jeszcze bardziej się rozwijała.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą i zachęcamy do przekazania  1 % PODATKU ZA ROK 2020 również dla szkół salezjańskich w Legionowie.

W arkuszu wpisujemy:

FUNDACJA NAUKI I WYCHOWANIA
KRS 0000070179

Cel szczegółowy  1%, dopisujemy: 
SZKOŁY SALEZJAŃSKIE W LEGIONOWIE

Z góry dziękujemy za wszelką pomoc!
 


Rok 2019

Zwracamy się z prośbą i zachęcamy do przekazania 1 % podatku dla Szkoły Salezjańskiej w Legionowie

Fundacja Nauki i Wychowania
KRS 0000070179

WAŻNE! cel szczegółowy 1%, proszę wpisać:

szkoły salezjańskie w Legionowie

W 2019 roku z 1% pozyskaliśmy 4444 zł

Do pozyskanych środków, ZSS dołożyło swoją cześć i udało się zakupić 4 dobrej klasy mikrofony (już przetestowane na "Cecyliadzie") oraz kolejne 22 krzesła.

Ogromnie dziękujemy za przekazany nam 1% podatku.

mikrofony

 

krzesła