Lekcja w Poczytalni

Warsztaty odbyły się z Panią Aleksandrą Jeżewską, która wprowadziła nas w zagadnienia kosmosu. Dowiedzieliśmy się m.in. jakie miejsce we Wszechświecie zajmuje nasza planeta – Ziemia. Poznaliśmy jakie ciała niebieskie znajdują się poza ziemską atmosferą. Najbardziej podobały nam się zajęcia dotyczące konstelacji (gwiazdozbiorów) przy użyciu specjalnej aplikacji wgranej na tablety. Wyzwaniem dla nas było wykonanie wielu przeróżnych zadań i łamigłówek za pomocą technik multimedialnych. Bawiliśmy się świetnie i wiele się nauczyliśmy.

WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA JACKA GRZYBOWSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

Ksiądz biskup wizytując parafię pw. św. Jana Kantego w Legionowie odwiedził  wraz z ks. dziekanem Grzegorzem Kucharskim m.in. naszą szkołę. Mimo napiętego planu dnia, ksiądz biskup przybył do nas, porozmawiał z pracownikami szkoły, zobaczył jak pracują dzieci i młodzież oraz jakie działania podejmujemy w szkole. Dziękujemy za to spotkanie, było nam bardzo miło gościć ks. biskupa i ks. dziekana :).

Wspólnota Salezjańska w Legionowie 

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

"Wiosną 1940 r. NKWD zamordowało z motywów politycznych blisko 22 tys. polskich  obywateli wziętych do niewoli po agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 r. Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, artyści, lekarze, nauczyciele, prawnicy. Stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy.

https://www.gov.pl/web/nauka/dzien-pamieci-ofiar-zbrodni-katynskiej