Wysokie wyniki egzaminu ósmoklasisty u Salezjanów!

Miło nam poinformować, że średnie wyniki uczniów Salezjańskiej Szkoły Podstawowej z egzaminu ósmoklasisty są bardzo dobre. Gratulujemy naszym Absolwentom, Nauczycielom i Rodzicom – to Wasz wspólnie wypracowany sukces.

Średnie wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022

Oczywiście wyniki egzaminów nie opisują w pełni szkoły i nie są jedynym wyznacznikiem tego jaka ona jest, szczególnie kiedy odnosimy się do szkół salezjańskich. Tu stawiamy na wiarę, towarzyszenie uczniowi, bezpieczeństwo, życzliwość, otwartość i szacunek. Należy jednak pamiętać, że wyniki egzaminów zewnętrznych czy rankingi szkół są równie ważne. Rodzice i uczniowie poszukują takich szkół, które zapewnią klimat radości, życzliwości, bezpieczeństwa jak również takich, które oferują wysokie standardy kształcenia.

Osiągnięcie tak wysokich wyników jest niewątpliwie dowodem na to, że mimo codziennego trudu udało się wspólnie przygotować uczniów do egzaminu i sprostać wyzwaniom, które pojawiały się w ostatnich latach w oświacie. Czas intensywnych zmian, okres pandemii, kształcenie hybrydowe i na odległość, powrót do szkoły po czasie pandemii - nie sprzyjały spokojnemu przygotowywaniu się do egzaminów. Ale udało się! Uczniowie osiągnęli bardzo wysokie średnie wyniki. Salezjańska Szkoła Podstawowa istnieje od pięciu lat i od początku plasujemy się w pierwszej trójce szkół, w których uczniowie uzyskują najwyższe średnie wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym powiecie. Średni wynik uczniów naszej szkoły z języka polskiego jest najwyższy na 30 szkół podstawowych powiatu legionowskiego - BRAWO!  Jeżeli chodzi o pozostałe przedmioty, czyli matematykę i język angielski, nasi uczniowie ze swoimi średnimi wynikami osiągnęli wspaniałą trzecią pozycję.  

Dziękujemy za trud włożony w przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasistów naszym Nauczycielom. Ta praca zaowocowała takimi wynikami. Dziękujemy też Rodzicom – bez Państwa wsparcia nie byłoby tego sukcesu. Gratulujemy WAM Absolwenci – stanęliście na wysokości zadania! Po tym wszystkim, co wspólnie osiągnęliśmy w naszej szkole, życzymy Wam kolejnych sukcesów i dostania się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

Dyrekcja szkoły