PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA U SALEZJANÓW

11 czerwca o godzinie 11.00 w parafii św. Jana Kantego w Legionowie odbyła się po raz pierwszy w historii Salezjańskiej Szkoły Podstawowej Komunia Święta klasy 3a.

11.06.2022_Komunia św. klasy 3a

Przygotowania do tego uroczystego i ważnego wydarzenia trwały niemal rok. Dzieci były prowadzone przez ten czas przez księdza Adama Malaka, a także Panią wychowawczynię Annę Przybyłkowską, nauczycieli i pracowników szkoły. Uroczystą Mszę świętą 11 czerwca odprawił ksiądz dyrektor Krzysztof Pawlukowski. 

Na uroczystość przybyło wielu gości, a sam przebieg Mszy św. miał wyjątkowy klimat i charakter. Tyle wzruszeń i łez radości nie było dawno...Dzieci czynnie uczestniczyły w całej Mszy św. i dzięki temu, mogły mocniej przeżyć i odczuć to co się tego dnia wydarzyło. Przyjęły do serca Pana Jezusa w obecności najbliższych i najważniejszych osób w ich życiu.

Dziękujemy za możliwość takiego przeżycia tego wyjątkowego dnia, który zostanie w sercach naszych dzieci na długie lata.

Urszula Szurowska

Wydarzenie nie miałoby takiego charakteru, gdyby nie pomoc i zaangażowanie  RODZICÓW. To dzięki Państwu czuliśmy tego dnia, że tworzymy wspólnotę salezjańską. Dziękujemy za trud, wysiłek i Państwa wsparcie! Mamy nadzieję, że duch wspólnoty będzie nam towarzyszył na dalszych etapach naszej współpracy! 

Dyrekcja szkoły