Rodzina jest najważniejsza…..

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia.

Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować tą szczególna  więź między dzieckiem ,a rodzicem. Dlatego też  uczniowie klasa 1A i 2A postanowili wyrazić  miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca.

 Na tą ważną uroczystość uczniowie postanowili zaprosić przedszkolaki z okolicznych przedszkoli. Odwiedziło nas przedszkole Króla Maciusia oraz Sióstr Misjonarek. Przyszli uczniowie uczestniczyli w naszym szkolnym słówku, następnie obejrzeli przedstawienie i wzięli udział w zabawach zorganizowanych przez klasę 3. Wspólny śpiew zintegrował społeczność szkolną i przedszkolną.

Drugie przedstawienie odbyło się  9 czerwca i nosiło tytuł  „Rodzina jest najważniejsza..”.  Sala gimnastyczna zamieniła się w teatr. Na prawdziwej scenie uczniowie  w pięknych strojach zaprezentowali bogaty program artystyczny. Swój występ rozpoczęły przywitaniem gości. Następnie  przenieśli rodziców w czasy ich dzieciństwa.  Piosenki, tańce oraz życzenia dla kochanych rodziców urozmaiciły ich występ. Całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno-muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości  była niezwykle rodzinna.