Szkolne Mistrzostwa Szachowe 2022

3 czerwca odbyły się w naszej szkole Szkolne Mistrzostwa Szachowe...

Cieszymy się, że Zespół Szkół Salezjańskich i Akademia Szachowa Gambit  przeprowadziły pierwsze Szkolne Mistrzostwa Szachowe.

Naszym celem było:

• wyłonienie najlepszych szachistów w Zespole Szkół Salezjańskich w Legionowie;

• popularyzacja gry w szachy wśród dzieci uczęszczających do szkoły;

• rywalizacja sportowa.

Uczestnicy zmagali się około 3 godziny pod opieką sędziego zawodów Pana Jakuba Suliborskiego. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. O kolejności miejsc decydowała suma zdobytych punktów, a w przypadku jej równości kolejno:

• suma punktów

• wartościowanie Buchholza 1

• wartościowanie Buchholza

• liczba zwycięstw

• bezpośredni pojedynek

Gra była zacięta i pełna emocji. Liczną grupę stanowili uczniowie klasy IIIa SSP, którzy pod opieką p. Anny Przybyłkowskiej realizowali innowację szachową. Puchary i nagrody były przygotowane dla zwycięzców i wszystkich uczniów biorących udział w rozgrywkach bez względu na zajęte miejsce. Liczyła się przede wszystkim integracja i wspólna zabawa. Uczniowie z ogromnym zapałem i chęcią współzawodniczyli, ucząc się wygrywać i przegrywać. Rywalizowali ze sobą najmłodsi jak i najstarsi uczniowie naszej szkoły. 

A oto wyniki:

w kategorii klas I - III SSP puchar i I miejsce otrzymał Jacek Sandacz - uczeń klasy IIIa SSP;

w kategorii klas IV - VIII SSP najlepszy był Stanisław Koryś - uczeń klasy VIa SSP;

w kategorii klas licealnych puchar i I miejsce otrzymał Wojciech Pietrzykowski - uczeń klasy IIIA4 SLO.

Dziękujemy Panu Jakubowi Suliborskiemu za zorganizowanie mistrzostw w naszej szkole, zachęcanie uczniów do gry w szachy, rozpalanie w nich pasji i chęci do gry oraz wyłonienie talentów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze większa grupa uczniów weźmie udział w Szkolnych Mistrzostwach Szachowych. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia....