ERA MŁODYCH PROGRAMISTÓW

W dniu dzisiejszym, w ramach Dnia Dziecka, uczniowie klas I - V wzięli udział w pokazowych lekcjach z ROBOTYKI. 

 

Rozwój w obszarze nowych technologii jest niezwykle dynamiczny. Robotyka, programowanie to dziedziny, które pasjonują dzieci już od najmłodszych lat. W dniu dzisiejszym nasi uczniowie wzięli udział w lekcjach pokazowych z ROBOTYKI. Uczniowie dowiedzieli się o programowaniu, zobaczyli jak można posterować robotami.

Dzisiejsza lekcja w naszej szkole miała następujący plan:

- na początek instruktor wytłumaczył uczniom z pomocą prezentacji, czym jest robotyka, programowanie i nowe technologie.

- następnie zaprezentowane zostały roboty LEGO: Inventor,

Dzieci  mogły nimi posterować i zobaczyć, jak wygląda ich programowanie :)


A dla osób zainteresowanych dołączamy informacje dotyczące półkolonii z ROBOTYKI - LETNIE WYZWANIA Z ROBOTAMI - które będą się odbywać w naszej szkole: https://www.facebook.com/LEMOrobot/posts/3873077419483443. Dołączamy link do strony z ofertą półkolonii, gdzie można znaleźć wszystkie informacje o terminach, aktualnych promocjach oraz plan poszczególnych dni: https://twojrobot.pl/kursy/polkolonie/. Zapisów można dokonywać przez stronę  internetową https://twojrobot.pl/kursy/polkolonie/ lub telefonicznie 660 411 116

Warto obejrzeć również filmiki z ogólnopolskiej akcji firmy twojrobot.pl: https://www.youtube.com/watch?v=1H1-AY2wLw4, z zajęć, które prowadzi firma twojrobot.pl: https://www.youtube.com/watch?v=TX459C4WjWg i z lekcji online: https://www.youtube.com/watch?v=xEE9dQ-ecyM.

Zapraszamy!