ZŁOTA TARCZA 2022

12 stycznia 2022 r. poznaliśmy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Z ogromną przyjemnością informujemy społeczność naszej szkoły, że po raz kolejny Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko zostało nagrodzone ZŁOTĄ TARCZĄ i znalazło się w gronie 200 najlepszych liceów w Polsce.

ZŁOTA TARCZA

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty. Od lat nasza szkoła zajmuje w nim czołowe miejsca zdobywając brązowe, srebrne i złote tarcze. W tym roku zajęliśmy 188 miejsce, za które przysługuje szkole tytuł „Złotej Tarczy”.

Warto wiedzieć, że w Rankingu Maturalnym, który uwzględnia tylko 200 najlepszych szkół w kraju, uzyskaliśmy bardzo wysoką bo 183 pozycję.

W Rankingu Wojewódzkim nasza szkoła uplasowała się na 54 miejscu – co nas ogromnie cieszy, z tej racji że województwo mazowieckie to największy ośrodek edukacyjny w Polsce i 54 miejsce to ogromny sukces.

Złota Tarcza to dla szkoły powód do dumy. Tegoroczna nagroda cieszy tym bardziej, że od marca 2020 r. szkoły realizowały kształcenie na odległość. Wprowadzone przez naszą szkołę rozwiązania pracy online, wdrożenie systemu G Suite dla edukacji sprawdziły się. Uczniowie przez cały czas kształcenia na odległość realizowali podstawę programową, a efektem tej pracy są bardzo wysokie wyniki z matury i wysoka pozycja szkoły w Rankingach Perspektyw.

To oczywiście zasłużony, wspólny sukces Nauczycieli, Uczniów i Rodziców. Z radością wszystkim gratulujemy.

Chcielibyśmy również poinformować, że wszystkie szkoły wchodzące w skład Inspektorii Warszawskiej znalazły się w Rankingu Perspektyw zdobywając tarcze złote i srebrne. Gratulujemy szkołom z Łodzi, Mińska Mazowieckiego, Ostródy i Sokołowa Podlaskiego. To wielki sukces dla szkół salezjańskich!

Dyrekcja szkoły