Europejski Dzień Języków

Już wkrótce, 26 września będziemy obchodzić Europejski Dzień Języków. Ze względu na szczególne okoliczności w jakich przyszło nam pracować, w tym roku obchody tego wydarzenia przeniosą się do klas na zajęcia z poszczególnymi nauczycielami języków obcych w dniu 28 września (poniedziałek).

 

Proponujemy Wam, drodzy Uczniowie udział w 3 szkolnych konkursach:

1) Konkurs na kartkę z wakacji ( dla uczniów klas 4-8 i klas licealnych) - chodzi o napisanie kartki z wakacji w języku obcym (angielskim, niemieckim lub francuskim) z dowolnego miejsca na świecie, również z takiego w którym nie byliśmy. Kartka może być prawdziwa albo wykonana samodzielnie dowolną techniką. Opisujemy  w niej na przykład panującą pogodę, co robimy, jak spędzamy czas, pozdrawiamy osobę do której piszemy.Kartki wrzucamy do koperty na tablicy w holu głównym.

2) Konkurs fotograficzny:" Świat w moim domu" ( dla wszystkich uczniów naszej szkoły) - chodzi o stworzenie w domu scenografii, która będzie się kojarzyć z dowolnym krajem. Wykonaną pracę należy sfotografować i nadać jej tytuł w języku obcym lub polskim(wpisując go w tytule maila) i wysłać na : agnieszkawalewska@legioszkola.pl

3) Konkurs filmowy:" Wspomnienia z wakacji"( dla uczniów klas 4-8 i klas licealnych) - chodzi o nagranie krótkiego, 3-minutowego filmu  w języku obcym ( angielskim, niemieckim bądź francuskim) w którym relacjonujemy naszą wakacyjną podróż (polską bądź zagraniczną).

Filmiki wysyłamy na adresy: j. angielski: ewawisniewska@legioszkola.pl

                                                  j. niemiecki: urszulaczapska@legioszkola.pl

                                                  j. francuski: agnieszkawalewska@legioszkola.pl

Termin nadsyłania i składania wszystkich prac do 25 września (piątek).

Wszelkie szczegóły znajdziecie w regulaminach na tablicy przy pokoju nauczycielskim w holu głównym.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY:)

Zespół Nauczycieli Języków Obcych