KONIEC ROKU SZKOLNEGO DLA MATURZYSTÓW. POŻEGNANIE ON-LINE ZA POŚREDNICTWEM GOOGLE HANGOUTS. TEGO ROCZNIKA NIKT Z NAS NIE ZAPOMNI.

W piątek tj 24.04.2020r o godz. 10.00 maturzyści oficjalnie zakończyli rok szkolny, chociaż w szkole ostatni raz byli ponad miesiąc temu.

Na spotkaniu on-line było uroczyście, ponieważ pojawiły się u Nich białe koszule i bluzki, muchy, krawaty oraz marynarki. Dominowały kolory sukienek czarny i biały. Były życzenia od Dyrekcji, nauczycieli i wychowawcy oraz podziękowania od uczniów w drugą stronę.

W dniu dzisiejszym zamiast świadectw maturzyści otrzymują skany na swoje skrzynki odbiorcze. Świadectwa odbiorą w poniedziałek i we wtorek pojedynczo, w maskach i rękawiczkach według określonego harmonogramu oraz w 15 min. odstępach czasowych. Ten rok pełny jest niespodziewanych wydarzeń. Wszystko to przez panującą pandemię koronawirusa. Warunki są wyjątkowe i trudne. Zapewne tego rocznika nikt z nas długo nie zapomni! Ja jako wychowawca klasy maturalnej szczególnie...
Nadeszła właśnie chwila, kiedy przyszło nam się pożegnać. Dla mnie jest to moment szczególny, bo kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek, Was już tutaj nie będzie. Dzisiaj zaczynacie kolejny etap swojego życia, a każdy z Was wybiera własną drogę, więc pora i czas na życzenia...

DRODZY ABSOLWENCI :)
Mijają trzy lata wspólnej nauki. Okres wytężonej pracy, wzlotów i upadków, chwil szczęścia i radości, czasem smutku i żalu. Mijają trzy lata, które jak sądzę nie są stracone. Chciałabym abyście chwile i sytuacje, które w tej szkole były dla Was trudne puścili w niepamięć, a zostawili w pamięci te najbardziej przyjemne i sympatyczne. Wierzę, że tych zdarzeń miłych było zdecydowanie więcej. Życzyłabym sobie abyście mile wspominali naszą szkołę, nauczycieli i pracowników oraz swoich młodszych kolegów i koleżanki.
Coś się kiedyś zaczyna i coś się gdzieś kończy. Taka jest kolej rzeczy i taki jest jej porządek. Fragment Waszej drogi życiowej związany z tą szkołą powoli, nieubłaganie dobiega końca. Kiedyś za kilka, kilkanaście lat, gdy spojrzycie wstecz poprzez warstwę czasu, zapewne będziecie chcieli wychwycić każde, nawet najdrobniejsze wspomnienie i przywrócić je Waszej pamięci. Każdy dzień spędzony w szkole, każdą lekcję, każdy dzwonek, każde wydarzenie. Każdą twarz przewijającą się w salach lekcyjnych i na korytarzu, każdą chwilę.
Pragnęłabym, aby były to miłe wspomnienia. Pewnie nie do wszystkich jeszcze dociera co dzisiaj się kończy. Kiedy za kilka lat uda się Nam zorganizować klasowe spotkania, mile i ciekawie będzie powspominać to, co już nigdy nie wróci. Niejednokrotnie w okresie szkolnym narzeka się na szkołę, nauczycieli, na ciężką naukę ale później z perspektywy czasu chętnie by się do szkoły wróciło. Przed Wami nowe problemy. Po przejściu egzaminów dopiero zaczynają się kłopoty, które przynosi dorosłe życie. Jedni będą kontynuować niełatwą naukę na poziomie wyższym, innym zapewne uda się znaleźć upragnioną pracę. Życzę wszystkim, aby cele sobie założone i zamierzenia udało się zrealizować, by życie się Wam dobrze poukładało i kiedyś jak spotkamy się po latach można Was było zobaczyć szczęśliwych i zadowolonych, żeby można było usłyszeć słowa: ta szkoła mnie czegoś nauczyła.
Gratuluję wszystkim ukończenia szkoły i tym samym dopuszczenia do egzaminu maturalnego. Myślę, że moje podejmowane działania: wychowawcze, opiekuńcze, patriotyczne, obywatelskie będą z całą pewnością wśród Was owocować w dorosłym życiu.

Życzę Wam także dobrych wyników zbliżających się egzaminów. Zachęcam również do dalszego kształcenia się. I będę oczywiście za Wami tęskniła...
Do zobaczenia wkrótce :)


Wasza Wychowawczyni w latach 2017-2020
Joanna Rogala :)

Autor: Joanna Rogala – wychowawca klasy maturalnej

Fot. Joanna Rogala