SZANOWNI RODZICE, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE...

Mieszkaniec naszego miasta Legionowo, nasz podopieczny od lat wielu, Wojciech Kowalczyk został zakwalifikowany do konkursu Człowiek Bez Barier 2019 -Integracja.

Poznajcie jego historię i zagłosujcie!

30-latek z podwarszawskiego Legionowa. Jego czterokończynowy paraliż jest skutkiem rdzeniowego zaniku mięśni typu 1 (SMA1). Był najlepszym absolwentem swojego liceum, w 2006 r. osiągnął najwyższą średnią w powiecie. Znany jest w Legionowie z zainteresowania sprawami społecznymi, a także z aktywności i ciekawych pomysłów. Był wolontariuszem Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legionowo, obecnie jest tam Pełnomocnikiem ds. Osób Niepełnosprawnych.

W 2015 r. jego praca nt. zmian, jakie zaszły w Legionowie, znalazła się w finale Ogólnopolskiego Konkursu Europa To My, organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, TVP1 i Radio ZET. Za promocję swojego miasta otrzymał wyróżnienie w konkursie Człowiek Roku Miasta Legionowo 2015. Był bohaterem jednego z programów z cyklu Moja Niepodległa, nagranego przez TVP na 100-lecie niepodległości. Jego pasją jest śpiewanie. W 2016 r. został laureatem V Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

10 grudnia 2016 r. legionowski rynek zamarł na kilka minut za sprawą zorganizowanej przez Wojciecha akcji Mannequin Challenge. To ogólnoświatowa zabawa, której uczestnicy zastygają w bezruchu, co uwiecznia kamera. Wojciech chciał zwrócić uwagę społeczeństwa, że chorzy na SMA pozostają w bezruchu przez większość życia. Powtórzył akcję 1,5 roku później pod hasłem Tak dla Terapii na SMA w Polsce. Jest też autorem listu do papieża Franciszka, wysłanego z wielu miejsc w Polsce i na świecie, z załączonymi zdjęciami dzieci chorych na SMA, z prośbą o wstawiennictwo w modlitwie. Upowszechnia także wiedzę poprzez fanpage na Facebooku Pokonać SMA Wojciech Kowalczyk. Wszystko to elementy walki o refundowanie w Polsce nusinersenu - leku na SMA. Batalia zakończyła się sukcesem na przełomie 2018 i 2019 r.
Kochani! Dostałem wiadomość, że zostałem zakwalifikowany do konkursu Człowiek Bez Barier 2019 - Integracja. Trwa głosowanie na Nagrodę Publiczności. To duża szansa dla mnie i dlatego poproszę o Wasze głosy.
Wystarczy wejść w link, potem wpisać swój email przy Kandydacie i potwierdzić to głosowanie w linku potwierdzającym w emaila, który przyjdzie na pocztę. Dziękuję za każdy Wasz głos!! i udostępnianie dalej.

Głosy można oddawać do 3 listopada.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/849970
Wojciech Kowalczyk

Proszę o głosy!

Autor: Joanna Rogala - Opiekunka Szkolnego Wolontariatu