Europejski Dzień Języków

Jak co roku w naszej szkole 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.

Był to bez wątpienia doskonały czas na wspólną integrację.

Szkolne obchody EDJ rozpoczęła przygotowana przez uczniów klasy 2BSLO tematyczna prezentacja zawierająca rozmaite ciekawostki językowe i poświęcona w części  wielkiemu  polskiemu poliglocie jakim był Jan Paweł II. Młodzież obejrzała również kilku minutowy instruktaż Mateusza Grzesiaka, wziętego trenera rozwoju osobistego, dotyczący efektywnych technik uczenia się języków obcych. Jak zwykle mogliśmy  podziwiać Zuzannę Korzeń, uczennicę klasy 3ASLO, która wykonała dla nas utwór w języku angielskim. Całość dopełniło chóralne zaśpiewanie "Lasciatemi cantare" w wersji karaoke.

W ramach tegorocznych obchodów EDJ odbyły się również konkursy:

1) Konkurs plastyczny dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, a więc uczniów klasy 1a SSP na Najpiękniejszy zabytek bądź miejsce na ziemi.

2) Konkurs plastyczny  dla pozostałych uczniów na zobrazowanie obcojęzycznego idiomu bądź przysłowia.

3) Konkurs filmowy na krótki, 2-minutowy film pod tytułem :" Dlaczego warto uczyć się języków obcych?"

Film Grzegorza Ślązaka, autora zwycięskiej propozycji mogliśmy obejrzeć w pierwszej części obchodów EDJ.

https://drive.google.com/open?id=10DO6DrK4gAB1ntWRP55vHG2zIvXHPaek

Nie mogło zabraknąć w tym dniu Kramików Świata, czyli degustacji specjałów różnych kuchni, przygotowanych przez poszczególne klasy. Mogliśmy wszyscy raczyć się smakowitościami kuchni włoskiej, kanadyjskiej, francuskiej, niemieckiej, meksykańskiej czy tropikalnej.

Na pewno wszyscy miło spędzili ten czas, który był okazją do integracji całej salezjańskiej społeczności szkolnej.

Za udział i zaangażowanie serdecznie dziękujemy,

Zespół Nauczycieli Języków Obcych