Nasz absolwent - Marcin Jaromij - został księdzem

Radujemy się kolejnym księdzem, który uczył się w naszej szkole i ofiarujemy jemu naszą wdzięczność i modlitwę. Życzymy też, aby 14 czerwca, kiedy otrzyma nominację do pierwszej parafii, towarzyszyły mu pokój, nadzieja i radość ze służby Bogu i ludziom.

Nasza diecezja w sobotę 5 czerwca powiększyła się o 6 nowych kapłanów. Wśród nich jest nasz absolwent – ks. Marcin Jaromij.  Ceremonii święceń prezbiteratu przewodniczył w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika biskup Romuald Kamiński. W homilii przypomniał, że ostatnią wieczerzę z Apostołami Jezus zaczął od umywania nóg, od służby. Ona jest fundamentem kapłaństwa, a zadaniem – realizacja programu Chrystusa.

Do tego wydarzenia neoprezbiterzy przygotowywali się 6 lat poprzez formację duchową i intelektualną w Wyższym Seminarium Duchownym na Tarchominie, a w ostatnim tygodniu przeżywali specjalne rekolekcje.

Zgodnie z tradycją, pierwszą Mszę św. tzw. prymicyjną, neoprezbiterzy odprawiają w swoich rodzinnych parafiach. Dlatego w niedzielę 6 czerwca gościliśmy w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, gdzie mogliśmy razem z księdzem Marcinem modlić się w jego intencji, aby zawsze czuł się potrzebny Chrystusowi i ludziom.

Na zakończenie tej wyjątkowej Eucharystii otrzymaliśmy okolicznościowe błogosławieństwo oraz obrazki.