ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLASY VIIIa

20 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klasy 8a. 

20.06.2024_Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klasy 8a

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy VIIa, którzy rozpoczęli spotkanie od przywitania gości. Następnie, w krótkim wstępie, pokazali nam co kryje się pod słowem ABSOLWENCI:

"Absolwenci… Co kryje się w tym słowie? - zadali pytanie nasi konferansjerzy - Kasia i Antek:

A ambitni i aktywni na różnych polach, od nauki po sport. „Jam jest alfa i omega”, w tej klasie trafił się niejeden uczeń, który mógł tak o sobie powiedzieć, jak Filip, Staś, Ignacy, Hania
B bezkonfliktowi, bezinteresowni, bezproblemowi, bezstronni… jak Dominika, Maciek C. i Maciek W.
S  czasami pełni brawury, innym razem spokojni, jak Oskar.
O optymiści… głównie przed sprawdzianami, po klasówkach już raczej nie. Chociaż często okazywało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują, jak Maja.
L lubiący ludzi, mili i sympatyczni, towarzyscy, jak Kuba.
W wspaniali kumple, można z nimi konie kraść i góry przenosić, jak Ania.
E entuzjastyczni i euforyczni czyli wulkany energii, których wszędzie pełno i którzy wręcz kipią pomysłami, jak Mateusz.
N niezastąpieni, bez całej 14-stki nasza szkoła nie będzie już taka sama.
C ceniący święty spokój, cicho spędzający czas na lekcji, jak Marysia i Gosia.
I inteligentni, bo przecież wystarczy tylko na nich wszystkich spojrzeć….

Po tym miłym i wesołym wstępie nastąpiły najważniejsze elementy uroczystości, przekazanie pocztu sztandarowego uczniom klasy VII, przemówienie ks. dyrektora Krzysztofa Pawlukowskiego, ks. Adama Malaka - wychowawcy klasy 8a, wręczenie nagród uczniom i Rodzicom, przemówienie Pani Iwony Giernatowskiej-Mysińskiej - przedstawicielki Rodziców i przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego - Stanisława  Paderewskiego.

Po części oficjalnej, uczniowie klasy VIIa pod kierunkiem Pani Jaśminy Kadrow-Kurzeja, nauczycielki języka polskiego, zaprezentowali program, po którym wszyscy obejrzeli prezentację - WSPOMIENIA ABSOLWENTÓW, przygotowaną przez mamę Maćka - Agnieszkę Filipowicz.

Uroczystość była bez wątpienia pięknym wydarzeniem - były wspomnienia, radość, wzruszenia, podziękowania, miłe i ciepłe słowa, życzenia - i tak jak mówi piosenka, którą na koniec usłyszeliśmy "to już jest koniec (...), jesteście wolni, możecie iść (...)". 

Teraz kolejny etap na drodze edukacji naszych absolwentów, będziemy mieć nadzieję, że ich marzenia, co do szkół ponadpodstawowych, spełnią się i dostaną się do szkół pierwszego wyboru. Po ukończeniu szkoły Salezjańskiej pragniemy, aby nasi absolwenci, jak mawiał św. Jan Bosko, byli "dobrymi chrześcijanami i uczciwymi obywatelami"  - i tego - kochani absolwenci Wam życzymy!

Agnieszka Filipowicz - mama absolwenta 8a