Poloneza czas zacząć ...

W sobotę 15 czerwca 2024r. odbył się w naszej szkole długo wyczekiwany przez uczniów klasy 8a bal ósmoklasisty.

Bal rozpoczęli uczniowie, którzy uroczyście przywitali wszystkich przybyłych gości i podziękowali ks. dyrektorowi Krzysztofowi Pawlukowskiemu, wychowawcy ks. Adamowi Malakowi, nauczycielom i Rodzicom - którzy byli organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia. Uczniowie skierowali swoje podziękowania również do trenera poloneza - Bartosza Wylęgły - który z cierpliwością i wytrwałością przygotowywał klasę do zatańczenia nie tylko poloneza, ale i innych tańców. Ksiądz dyrektor i Pani wicedyrektor podziękowali DJ'om tej imprezy - Kubie Małkowi i Łukaszowi Cieleckiemu - BYŁYM WYCHOWANKOM naszej szkoły za wieloletnią współpracę, prowadzenie studniówek, bali gimnazjalnych, bali ósmoklasisty :) 

Po krótkiej części oficjalnej ks. dyrektor, zgodnie z tradycją rozpoczął oficjalnie bal słowami: "Poloneza czas zacząć".

W pierwszej parze zatańczyli: Hanna Mysińska i Stanisław Koryś;

W drugiej parze zatańczyli: Helena Koper i Filip Gałązka;

W trzeciej parze zatańczyli: Dominika Kijewska i Maciej Ciesielski;

W czwartej parze zatańczyli: Anna Bobińska i Maciej Wesołowski;

W piątej parze zatańczyli: Maja Wylęgły i Ignacy Pidanty;

W szóstej parze zatańczyli: Małgorzata Rambuszek i Oskar Wasilewski


Doskonałe wykonanie tańca, pełne powagi i elegancji, dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń. Po polonezie uczniowie zaprosili swoich RODZICÓW do zatańczenia BELGIJKI - taniec był przygotowany jako niespodzianka dla Rodziców - i udało się - Rodzice byli miło zaskoczeni i z ogromną radością dołączyli do zabawy z dziećmi. 

A później zabawa, integracja, wspólne tańce, pamiątkowe zdjęcia i czas spędzony razem - ten wieczór pozostanie na długo w pamięci uczniów, nauczycieli  i Rodziców.

Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie tej imprezy, dekorowanie sali, pełnienie dyżurów i sprzątanie, Nauczycielom za przybycie i wspólną zabawę do samego końca, Bartoszowi Wylęgły za lekcje poloneza, Jankowi Korysiowi za przepiękne zdjęcia z balu, przedstawicielom klasy VIIa za przybycie i super zabawę i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że bal - mimo tego, że uczestniczyło w nim tylko 11 uczniów z klasy VIII - był cudownym wydarzeniem. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu: