PLASTYKA W KLASACH IV - VII

Podczas lekcji plastyki w roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas IV-VII wykonywali szereg prac plastycznych.

Aktywność dotyczyła różnorodnej tematyki i różnych  technik. Była często wyzwaniem twórczym. Zajęcia miały sprzyjać rozwijaniu kreatywności i plastycznym zainteresowaniom uczniów, miały również charakter terapeutyczny (praca ręki) i wyciszający. Prace były prezentowane na tablicach ściennych w salach lekcyjnych, na korytarzach i były niewątpliwie elementem dekoracyjnym upiększającym szkołę. Prace plastyczne naszych uczniów miały jeszcze inny bardzo ważny wymiar, a mianowicie  kształtujący postawy. Uczniowie przygotowywali się w ten sposób do świąt religijnych i patriotycznych, takich jak m.in Święto Niepodległości, Święta Bożego Narodzenia czy Święta Wielkanocne oraz do wielu innych ważnych wydarzeń religijnych czy państwowych. Poznawali w ten sposób symbole narodowe, Polskie zwyczaje i tradycje. Dziękujemy za cały rok wytężonej pracy uczniom i Panie Ewie Wójcik za piękne prowadzenie uczniów przez świat sztuki i plastyki oraz odkrywanie talentów wśród naszych uczniów. 

Oto kilka ostatnich prac przygotowanych przez uczniów podczas plastyki w ostatnim czasie.